logo

Trafna pielęgnacja rzęs

Właściwa pielęgnacja rzęs

Panie nierzadko zapominają o pielęgnacji dość niepozornych detali swojego designu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a jednak to one są w jakimś sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć efekt wykonanego make-up. Jak włoski są słabe, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest coraz mniej i nie da się ich zagęścić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak w takim razie je pielęgnować, żeby nawet pozostawione w stanie zwyczajnym prezentowały się olśniewająco?
W dzisiejszych czasach w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych otrzymać można wyjątkowe odżywki do rzęs. Są one w paru postaciach. Najpopularniejsze i najłatwiejsze w stosowaniu są te, które imitują swoim wizerunkiem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, że w swoich pojemnikach zawierają substancję wyzbytą z wszelakich barwników. Tworzy się ona jedynie z witamin, minerałów i właściwych olejów, które mają za zadanie nawilżać cienkie włoski, zapobiegać ich wypadaniu ale także je umacniać. Do odżywek występujących w takiej formie najczęściej dorzucana jest wygodna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, iżby zacząć je pielęgnować. Najlepiej robić to każdego dnia wieczorem, po każdym zmyciu makijażu. Poniektóre Panie używają również takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze bardziej zaakcentować jego działanie.
Są także odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z naturalnych substancji. Sprawdzą się one u dam mających trudności ze delikatną, które często nie mogą aplikować wielu kremów, gdyż wywołują one u nich ostre reakcje uczuleniowe. Dama narażona na takie dokuczliwości powinna w szczególności zwracać uwagę przy kupnie odżywki do rzęs, bo jako że wprowadza się ją na włoski znajdujące się na powiece, może ona czasem przedostać się do samego oka. Jeżeli jednak jej skład będzie w pełni normalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet łagodnej cerze. Dobrym rozwiązaniem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też aplikowanie tradycyjnych olejów czy olejków roślinnych. Właściwości drogocenne dla konstrukcji rzęs ma choćby olej rycynowy. Można go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, wpierw właściwie ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, należy przeznaczyć kilka minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie odpowiedniej odżywki może dynamicznie je pokrzepić oraz zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są prosto dostępne i nie kosztują w ogóle majątku, dlatego też każda pani może spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zaskoczona ich świetną i zauważalną efektywnością.


Możliwość komentowania jest wyłączona.