logo

Wybór odzieży na różne okazje

Parę porad jak wybrać sukienkę na wesele

Wesele to specyficzna okazja. Nawet, kiedy to nie nam przypadła istotna rola tego dnia, to wciąż chcemy wyglądać błyskotliwie. Asortyment sukienek przeznaczonych na wesele jest duży, jednak należałoby pamiętać o niewielu zasadach przy ich wyborze.
Kluczową wiedzą jest ta dotycząca miejsca, w którym odbywa się sam ślub. Jak państwo młodzi postanowili pobrać się w kościele, dobrze postawić na ponadczasową elegancję i zrezygnować z irytującego stroju. W przypadku ślubu w urzędzie bądź innym mniej konwencjonalnym miejscu da się sobie dopuścić na nieco swobodniejszy strój, jednak nadal należy wziąć pod uwagę fakt, iż pośród gości weselnych znajdą się też dzieci czy ludzie starsi, których wyczucie stylistyk z pewnością nieco odróżnia się od tego, które wyrażają ich dzieci czy wnuki. Jest to wyraźnie kluczowe, kiedy należymy do bliższej familii któregoś z nowożeńców.
Na wybór kiecki na wesele pokaźny wpływ ma również charakter tegoż wesela – warto przemyśleć stosowność stroju do tego, gdzie ma odbyć się zabawa taneczna. Inaczej bowiem ubierzemy się na stereotypowe wesele z muzyką, tańcami i bogatego rodzaju grami weselnymi, zaś zupełnie inaczej na wesele, które będzie posiadało postać ogromnego obiadu w restauracji. Warto skupić na to uwagę, byśmy w szczególności w tym drugim przypadku nie wyglądały na zbytnio wystrojone. Co więcej zdarzają się wesela tematyczne, na których zarówno wystrój sali, jak i odzienie gości mają do siebie nawiązywać – to częsta praktyka wśród par, które dzielą ze sobą jakąś pasję a przy tym chcą darować temu wyraz podobnie w dniu ślubu. Tutaj wybór sukienki zawęża nam tematyka wesela, jednakże naprzeciw pozorom może to być całkiem potrzebne zwłaszcza, kiedy nie możemy się zdecydować na konkretną kieckę spośród wielu dostępnych.
Co prawda czasem nie musimy, a nawet nie powinnyśmy sprowadzać się do wyboru jednej kiecki – wybór paru jest jak w najwyższym stopniu usprawiedliwiony, kiedy w sezonie ślubnym musimy odwiedzić kilka różnych wesel, a istotna ilość gości będzie się na paru z nich powtarzać.
Wybór kiecki na wesele to pomimo tego jeszcze nie koniec. Dość ewidentne jest, że potrzebne nam będą stosowne obuwie i torebka. Dodatkowo znaczny jest też make-up i uczesanie. W kwestii butów i torebki pewnym wyborem jest, by były one w podobnej kolorystyce, z kolei wraz z kiecką nie muszą wcale stanowić jednobarwnego zestawienia – można postawić również na zbliżoną gamę kolorystyczną jak też zdecydować się na intrygujący kontrast. W przypadku butów należałoby skierować uwagę na wygodę ich używania – jeśli koniecznie chcemy wystąpić w obłędnych szpilkach, odpowiednim pomysłem jest zabranie drugiej pary butów, które porządniej sprawdzą się w tańcu bądź po prostu pozwolą naszym nogom na chwilę wytchnienia po paru godzinach wyśmienitej imprezy.
W przypadku makijażu trzeba postawić na coś klasycznego i niezbyt irytującego, choć dalej może to być makijaż wieczorowy. Wybór fryzury jest przeogromny – można postawić na klasyczne upięcia, troszkę bardziej wymyślne sploty, gwiazdorskie loki czy fale, bądź lśniącą taflę rozpuszczonych włosów – tutaj wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji.
Wybór kiecki na wesele jest ważną sprawą, jakkolwiek jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, Jak chodzi o przygotowania, by tego dnia wyglądać cudownie. Warto zarazem pamiętać, by nie starać się przyćmić panny młodej swoim wizerunkiem – tego dnia to ona jest gwiazdą.


Możliwość komentowania jest wyłączona.