logo

Przemiany w modzie w ciągu przemian pór roku

Zmiany w modzie w czasie zmian pór roku

Jak wszyscy wiemy mamy dzisiaj okres przejściowy, między lodowatą zimą i chłodną jednak już cieplejszą wiosną. W takim okresie bardzo wiele firm odzieżowych decyduje się na zmianę swojej oferty i obrazuje nam nowe kolekcje ciuchów, które zdołamy kupić. Dzieje się tak w sumie co roku i w momencie każdej metamorfozy pory roku. Wszystko w związku z tym, że jak bardzo dobrze wiemy w takich okresach, temperatura modyfikuje się diametralnie. Wiemy, że w zimie, temperatura jest nadzwyczaj niska, ale jednak stabilna, wobec tego jeśli na początku zimy nabyliśmy korzuch, nie musimy go zmieniać przez cały czas utrzymywania się tej pory roku. W owym czasie więc działalności odzieżowe mają nie byle jaki ambaras, bo ludzie nie chcą nowych kolekcji, tylko pragną ubrania, które będą im pasować do aury. 

Wracając do metamorfoz w kolekcjach oraz modzie. Dobrze wszyscy dostrzegamy fakt, że w czasie zmian pór roku, najwięcej zyskują na tym sklepy odzieżowe, które wdrażają przemiany w kolekcjach, z korzuchów wcześnej wspomnianych, na cieńsze kurtki i spodnie. Dziej się tak też w lecie, kiedy kurtki idą w niepamięć, a na ich położenie pojawiają się kuse rękawki koszulek oraz podkoszulków. Moda damska ma to do siebie, iż kobiety są mocno podatne na takie zachowania firm. Jeżeli więc wyjdzie coś nowego przy okazji nowej kolekcji, młode damy biegną i z pełnym zachwytem kupują nowe rzeczy. Jest to zrozumiałe i zwyczajne zachowanie u kobiet, gdyż każda niewiasta pragnie być ubrana jak najlepiej czy jak najdrożej, oczywiście w takim przypadku ich obraz się modyfikuje, nie są już przeciętnymi pannami, tylko kokietkami, które mają pieniądze i niesłychanie bajerancki wygląd. Co za tym idzie, mężczyźni są bardziej podatni na działania kobiet i ich poczynania na poderwanie jakiegoś faceta.

Z drugiej strony znowu, mężczyźni odrobinę odmiennie doświadczają metamorfozy w modzie w czasie pór roku. Tutaj chyba sprawa prezentuje się tak, że nie rwą się oni zdobywać nowe kolekcje ciuchów, choć wyciągają z szafy ciuchy, w których spacerowali w minione lato czy poprzednią zimę. Jak widzimy, dla mężczyzn jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne. Mamy więc drugą rzecz, w której mężczyzna ma lepiej niż dama, a nawet trzecią, gdyż nie muszą się oni malować, nie muszą kupować nowych ciuchów, ażeby dobrze wyglądać, no i nie przeżywają comiesięcznych kłopotów z miesiączką ani nie rodzą bobasów. Przez to nadzwyczajnie jest być mężczyzną z jednej strony z drugiej oczywście są tego ujemne strony, o których najlepiej nie mówić.

Jak widzicie, moda w Polsce zmienia się całkiem wielokrotnie i systematycznie, panie wtedy szaleją z radości, a faceci jak przeważnie mają takie sprawy głęboko w nosie i wolą obejrzeć mecz, niż udać się na zakupy.Możliwość komentowania jest wyłączona.